ABC HUMAN CAPITAL S.R.L.

INGINER DEVIZE

Locatie: Bucuresti Tip job: Full-time Salar : Nespecificat Data publicarii : 17.12.2022
Detalii job

Candidatul Ideal

  • Studii tehnice finalizate (ex. Universitatea Tehnica de Constructii, Universitatea Politehnica, etc);
  • Experienta in domeniu minim 2 ani pe un post similar;
  • Foarte bune cunostinte tehnice in domeni
  • Cunostinte operare PC:MS-Office (Word, Excel, Outlook) si program de intocmire devize WinDev; (Microsoft Project si AutoCAD constituie un avantaj)
  • Cunoaşterea materialelor și tehnologiilor de construcţii şi a detaliilor tehnice legate de folosirea acestora;
  • Cunoasterea Sistemului de achiziții publice SEAP/SiCAP – constituie un avantaj
  • Cunoasterea legislatiei in domeniu.
  • Capaciatate de analiza si sinteza;
  • Bune abilitati de relationare, planificare si organizare;
  • Capacitatea de a lucra concomitent la mai multe proiecte;
  • Abilitate de a lucra atat independent cat si in echipa
  • Persoana motivata si orientata catre rezultate;
  • Abilitati de adaptare si dezvoltare intr-un mediu competitiv.

Descrierea jobului

Nivelul postului: Entry-level

Descrierea sarcinilor / responsabilităților si atributiilor / activitatilor postului

  • Participa la elaborarea devizelor de proiectare prin incadrarea activitatiilor in norme de deviz si realizare norme comasate;
  • Analizeaza documentația tehnică de intrare, proiect, caiet de sarcini, liste cantități;
  • Intocmeste antemăsurători în baza documentațiilor tehnice primite de la proiectanți, dacă nu există listele de cantități;
  • Verifica listele de cantități de la proiectanți in conformitate cu documentația tehnică de intrare;
  • Obtine oferte de pret de la furnizori sau producatori de materiale si echipamente care sa justifice bugetele de lucrari propuse;
  • Elaboreaza centralizatoare de costuri si Devize Generale la faza de proiectare SF/ DALI/PTh;
  • Intocmeste devizele aferente pentru faza PTh: Formulare F1, F2, F3, C6. C7, C8, C9, F1 si F2, F4 si F6 (grafic de executie) in program de elaborare devize;
  • Intocmeste situatiile de lucrari, devizele de plata, note de comanda suplimentare, note de renuntari pentru proiectele aflate in desfasurare;
  • Intocmeste actualizarea situatiilor de lucrari si a contractelor pentru proiectele in desfasurare, in conformitate cu legislatia in vigoare (OUG 15/2021, OUG 47/2022, OUG 64/2022);

Descrierea companiei

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri. Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse. Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting. Misiune: sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual. www.abchumancapital.ro